SEHAT - Václav Desenský, Pečky, Telefon: 602 465 549

Krátce o společnosti SEHAT - Václav Desenský

Firma Sehat byla založena v roce 1991 po likvidaci podniku Kovopodnik Pečky. Jejími zakládající členy byli Václav a Zdeněk Desenský, kteří mají s opravou hasící techniky dlouholeté zkušenosti. SEHAT získal zastoupení rakouské firmy Rosenbauer. Pro její hasicí techniku zajišťuje servis a náhradní díly.

V roce 1991 firma Sehat prováděla opravy a servis veškeré požární techniky, v České i Slovenské republice. V roce 1995 jsme ve spoluprácí s Hasičským záchranným sborem Praha a CTS Okřínek vyrobili hasící kontejner, který byl vystaven na veletrhu Pyros 1995. Zde kontejnerový program získal zlatou medaili.

Koncem roku 1995 byl vyroben cisternový automobil CAS 25K/65000, který se svojí koncepcí řadí mezi speciální terénní automobily s prodlouženou kabinou řidiče pro čtyři členy posádky. Je schopna hasit vysokým tlakem vodou i pěnou ve špatně přístupném terénu. Pro tento účel je použit terénní podvozek T 815 VVN 6+6 s dvanácti válcovým motorem a taktickými pneumatikami TO3, umožňující vysokou průchodnost, při překonávání těžkého terénu lze s vysokou výhodou použít zařízení, které umožňuje při jízdě měnit (podle druhu terénu) přetlak v pneumatikách. V případně povodních a v zimním období lze na přední část automobilu namontovat sněhový pluh. Těchto automobilů bylo vyrobeno několik.

Naše firma provádí výrobu a opravy nejmodernější technologií, lepení plechu, oplechování nekorodujícího materiálu, ochrana materiálu před působením koroze pomocí kvalitních dvousložkových barev. Veškeré vnitřní prostory z hliníku, výbava a rozmístění dle přání zákazníka. Naše firma za dobu své působnosti vyrobila vozidla s čerpadly Rosenbeuer, Godiva, Ziegler, Karosa na podvozku požadované zákazníkem.

V roce 2001 došlo k ukončení sdružení SEHAT.

© Sehat - Václav Desenský 2010
Třída 5. května 149, 289 11 Pečky
Telefon: 602 465 549 , E-mail: desensky@sehat.cz

webové stránky Regional